Google'de hızlı İndexlenme

Bazen günlerce sürer sayfaların indexlenmesini beklemek. Bunun bir takım nedenleri var, ki bu nedenlerin en başında şunlar gelmektedir; ya backlink çalışması yapılmıştır [ben yaptım pişmanım sitemin değeri düştü], ya devamlı olarak kopya içerik yayınlanmıştır [sürekli yaptığım şey] ya da bir müddet (en az bir hafta) siteye içerik girilmemiştir. Bu maddelerin hiç biri olmaksızın da sayfalarınız indexlenmeyebilir ki böyle bir durum var ise, muhtemelen geçici bir durumdur panik yapmak yersizdir.

Fakat ben yinede panik yaparım diyorsanız şöyle bir alternatifiniz de var. Farkettiniz mi bilemiyorumGoogle‘ın ‘Web Yöneticisi Araçları‘ın da ‘Google gibi getir’  diye bir seçenek var işte tam da bu seçenek,‘sayfalarım neden indexlenmiyor’ diyen herkes için tabiri caizse panzehir.

‘Google gibi Getir’ adından da anlaşılacağı üzere, bizlere sitemizi Google’ın gözüyle görebilme, herhangi bir sayfanın tüm HTML içeriğine erişebilme ve de en önemli özelliği de bu olsa gerek, indexlenmeyen sayfalarımızı manuel olarak indexletebilme imkanı veren bir özellik diye tanımlayabiliriz.

ncelikle sitenizi Web Yöneticisi Araçları’na kayıt ettiriyorsunuz, zaten kayıtlı iseniz bir sıkıntı yok. Yan taraftaki ekran görüntüsünden de göreceğiniz üzere, Web Yöneticisi Araçları’na giriş yaptıktan sonra sol menüden ‘Sağlık Veya Tarayıcı‘ ya tıklıyoruz. Açılan menüde ‘Google gibi Getir’ diye bir seçenek var. Tıklıyoruz! Hemen ardından indexlenmesini istediğiniz sayfanızın URL’sini girip ‘Getir’butonuna tıklıyoruz. Tıkladıktan bir müddet sonra ‘getirme durumu başarılı’ ise ‘Dizine Gönder’ butonu aktif hale gelecektir. ‘Dizine Gönder‘ dedikten sonra bir pencere açılacak ve o pencere de şu iki seçenekten (‘URL/URL ve Tüm Bağlantılı içerikler’) URL olan işaretli kalacak ve ‘Tamam’ diyeceğiz. Daha sonra da sayfamızın onaylanmasını bekleyeceğiz.

http://aydinyesilmen.com.tr/aninda-google-indexleme-hemen-googlede-cikin/