Win7 veya Xp üzerinden BackTrack Kurma,Vmware Full

VMware-Workstation_1Kimilerimiz Backtrack i sanal sunucuda kullanıyor kimilerimiz ise live cd den açıyor.tabi Bunlar okadar hızlı Ve çok avantajlı değil.Özellikle sanal sunucularda backtrack kullanıyorsanız ve Wireless iniz uzatıcı kabloya bağlıysa inanılmaz bir yavaşlama ve kopmalar yapıyor olabilir.Bunun çözümü ya Live Yada Sisteme kalıcı kurmaktır.BackTrack sisteme kurmanız çok daha faydalıdır. Bunun için Vmware programını tavsiye ediyorum..

1- buradan vmware yi indirip sisteminize kurunuz. şifresi www.warezturkey.net

buradan backtrack son sürümü indirin. kayıt formunu doldurun. 32/64 seçeğine göre iso indin.

2- programı sisteminize kurun ve çalıştırın.

3- Resimdekileri uygulayın 

 

 

 

 

 

 

 

 BURADA XP KURULUMU GÖSTERİLİYOR. SİZ İSOYU SEÇERKEN BACKTRACK İSO YU SEÇİNBURADA LİNUX SEÇİNBURADA KAYIT YERİNİ SEÇMEMİZ İSTENİYOR. SİZ  "D" SÜRÜCÜSÜNÜ SEÇİN. C YE FORMAT ATSANIZ BİLE HAZIRDA DURAN BİR BACTRAK YADA XP NİZ OLUR

 XP İÇİN 40 BACKTRACK İÇİN 20 GB YETERLİ.BURADA AYIRACAĞIMIZ REM AYARINI YAPABİLİRİZ. BACKTRACK İÇİN 1GB,XP İÇİN 512MB,WİN7 İÇİN 1,5-2 GB YETERLİDİR.

FAZLADAN REM AYIRMAYIN BU SEFERDE ANA PC KASMA YAPAR. ZATEN BU TARZ BİR İŞLEM YAPACAKSANIZ MİNUMUM 4GB REMİNİZ OLMASI LAZIMEn son Finish dedikten sonra artık kurulum için her şey hazırdır, çıkan pencerede yeşil önergeye tıklayarak kuruluma başlayabilirsiniz. sonraki aşamalar zaten otomatik olarak normal kurulum şeklinde gerçekleşecektir.DİĞER KURULUMLARI BİLDİĞİNİZİ VARSAYIYORUMAYNI YÖNTEMLE BACKTRACK KURALIM. İSODAN BAŞLATINCA İLK EKRANI ENTERLAYIN. 1-2 DAKİKA İÇİNDE SİZDEN EYLEM İSTEYECEK . "startx" yazın.

masaüstüne geldikten sonra install backtrack tıklayın.. backtarc şimdiye dek sanal üzerinde çalıştırdık. şimdi kurmaya sıra geldi.

resimleri uygulayın.

önümüze alttaki gibi ekran çıkacak.Burda Türkçe Yazacak tabiki siz direk Devam deyip geçeceksinizistanbul atina yada çıkarsa türkiye seçinklavye düzeninde türkçe q seçin .. ileri deyin .

 ..

hardiski otomatik beliryecek. install deyin .

Resimlerde alıntı yaptım. Diğerleri bana aittir. Yorumlarınızı esirgemeyin. Sorularınız yada cevaplarınız başkalrı için bigi kaynağı olacaktır.