Twitter hesabınız askıya alındı ise yapmanız gerekenler

Hesabınızın askıya alınma nedenleri şunlar olabilir.Twitter’da bazı aktivitelerin limitleri mevcuttur. Mesela bir günde takip edebileceğiniz maksimum kişi sayısı 1000′dir. Bunun yanında günlük 1000 adet tweet gönderebilirsiniz. Günde en fazla 250 Direkt mesaj gönderme hakkına sahipsiniz. Bir saatte en fazla 4 kez e-posta adresi değişikliği yapama hakkına sahipsiniz. Bu gibi kuralları aştığınızda ya da ısrar ettiğinizde hesabınız askıya alınabilir.Hesabınız iki türlü askıya alınır. Birincisinde uyarılırsınız. Bir nevi sarı kart gibi bir şey. İkincisinde uyarı almadan direk askıya alınır ve (kırmızı kart) form doldurmanız gerekir. Uyarı olarak askıya alınan hesabı kolayca geri alabilirsiniz. Uyarı olduğunda hesabınızın askıya alındığına dair bağlantıya tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelir. Sayfada yer alan yukarıda ok işaretleriyle gösterilen kısımları işaretleyip doldurduktan sonra onaylayın. Ardından hesabınız aktif olacaktır. Ancak tweetler ve takipçilerin eski haline dönmesi 1 saati bulabilir. Eğer kırmızı kartla oyundan atılırsanız form doldurmanız gerekir. Formda ingilizceniz iyiyse ingilizce yazmanızı tavsiye ederim. Formda yer alan en üstteki katergoriden suspended accound yani askıya alınmış hesap kategorisini seçiyoruz.  Bir altında konu var. Oraya kendinize göre bir şeyler yazabilirsiniz. Description of problem bölümünde sorunu kısa ve anlaşılır bir dille ifade edin. Tam adınızı aşağıya yazın ve telefon numarası için en alttaki yeri boş bırakabilirsiniz..

Hesabınız kesinlikle aktif olur diye bir şey yok sonuçta bir dilekçe. Takipçi sayınız çok değilse yeni hesap açmanızı tavsiye ederim. Forma ulaşmak için tıklayın

Foruma şunu yazın " For an unknown reason by my side, my account has been suspended. I want to state that I know all the terms and policies regarding using twitter accounts and I won't ever be violating them, if I did somehow. I won't be using any 3 th party applications and/or won't engage in any manual agressive following behavior. I am always very kind to all of my followers so I never exhibited any agressive behavior to them. After the suspension I re-read all of your policies just in case I might be missing something. So, I kindly request the necessary investigation about why my account has been suspended and its reactivation would be very appreciated. Thank you very much for your help "