Kablosuz şifre kırma teknikleri Wep,Wpa,Wpa2

Kablosuz modemlerin şifrelerini kırmak için şimdiye dek yaptığım bütün denemeleri sırasıyla sizlere aktaracağım. Basit olandan zora doğru bilinen bütün teknikleri birlikte deneyeceğiz. Artık bu tekniklerle de yapamıyorsak ez azından o modeme saldırıdan vazgeçmeli yada sosyal mühendislik için kafa yormanız gerekecek.
Öncelikle saldırı yapacağımız modemin adı , mac adresi , hangi kanaldan yayın yaptığı gibi verileri kayıt altına alıyoruz. Bununla birlikte backtrack altında çalıştırmamız için realtek yada ralink çipsetli bir ağ adaptörü temin ediyoruz. Diğer yazılımları sırasıyla vereceğim.

Önce bilgisayarımızı hazırlamamız gerekiyor. Bu iş için ayıracak başka bir bilgisayarınız yok ise sanal makinalarda BackTrack yada diğer programları çalıştırmalıyız.

Sanal Makina Kurulumu ve BackTrack Kurma

Buradaki makeleyi okuyun ve kurulumu gerçekleştirin.

Kurulumu gerçekleştirdikten sonra ;

Hedef modem WEP şifreleme kullanıyorsa bunu okuyun

Hedef modem WPA/WPA2 kullanıyor ve wps açığı varsa reaver ile deneyin.Hedef modem wep şifre kullanmıyorsa ve modemde wps açığı yoksa , yada wps engelleme yada farklı bir sorunu varsa

Evil Twin Wpa Hackleme
Eğer Evil Twin işe yaramazsa ki , genelde kullanıcı şifreyi girmiyor , yada beklemekten sıkılıyorsanız diğer yöntem


Hedef modemin pin nosu öğrenemediniz diyelim. Modem pini bulmak için çok işe yaramasada denemeye değer


Bütün bunlar olmuyorsa geriye Handshake yakalayıp wordlist kullanarak kırmak kalıyor. Bence en kötüsü bu. Günlerce sürebilir ve wordlistte şifre yoksa bir işe yaramaz.


b) Wordlistler için