Artes i701 Tablet Rom Kurulumu

ARTES-i701-7-quot-HD-Tablet-Android-4-0-SIYAH__56287387_07" ARTES i701 4GB MULTITOUCH ANDROID 4.0 SİYAH

Sorun ;

Artes i701 Tablet Rom Kurulumu

Artes i701 Resetleme

Artes i701 Şifreyi unuttum diyorsanız

makeleyi okumaya devam edin..Gerekli yazılımlar ...LiveSuitPack.zip


Artes_i701_Firmware_Update.pdfArtes_i701_20120427 rom sürücüsü


Tavsiyem xp de yapın. Win764 bitte çalışmadı. Xp de sorunsuz çalıştı.

 

1- Yukarıda belirtilen linkten, Bilgisayarınıza indirdiğiniz zip’li dosyaları klasöre çıkartınız.

2- LivesuitPack klasörünü açıp dosyayı çalıştırın.

3-Açılan dosyalar içinden LiveSuit.exe’yi çalıştırınız.

4-Live suit programı açıldığında aşağıdaki ekran gelecektir.

5- Programda Select firmware’ye basıp belirtilen konumdan Artes_i701_20120427.img isimli firmware dosyasını seçip aç deyiniz.

6- Firmware Dosyasını seçtikten sonra program aşağıdaki ekranda belirtildiği gibi olacaktır

7- Firmware yüklemek için Tabletin kapalı olması gerekmektedir. Tabletiniz eğer açık ise, Tabletin power düğmesine basılı tutun. Tableti kapatmak istiyor musunuz sorusuna evet deyin ve tableti kapatın.

8- USB kablosunu tablete takmadan ilk PCnize bağlayın.

9- Daha sonra Tablette orta tuşa (Home Tuşu) basılı tutup bırakmadan usb kablosunu tablete takın. Orta tuşa basılı tutmaya devam ederken Power düğmesine ard arda sürekli basın. Bilgisayarınız Tableti görecek ve Artes i701 Driver yükleme işlemi başlayacaktır.
Home Tuşu

10- Artes i701 Driver’ı eğer otomatik olarak yüklemez ise Bilgisayarın Aygıt yöneticisinde “Bilinmeyen Aygıt” olarak tanımlanacaktır

11- Bilinmeyen Aygıt’ın üzerini sağ tuş ile tıklayıp Sürücü Yazılımını Güncelleştir tıklayınız.

12- Çıkan Ekranda “Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara” yı seçiniz.

13- Driver yüklenmesi için internetten indirilen “LiveSuitPack” klasörünün içerisindeki Usbdriver dosyasını seçip tamam deyiniz.

14- Sürücüleri yüklemeye başladığında aşağıda resimde görüldüğü gibi dialog gelecektir. Burada Bu sürücü yazılımı yine de yükle ‘yi seçiniz

15- Driver yüklendikten sonra Aygıt Yöneticisindeki sarı ünlem işaretli Bilinmeyen Aygıt adı Usb Device olarak değişecektir. Kapatı tıklayıp aygıt yöneticisini kapatınız.

16- Driver yüklendikten sonra LiveSuit programı, Tableti tanıyacak ve Firmware yüklemeye başlayacaktır. Firmware yüklenmeye başladığında Aşağıdaki ekranda görünen uyarı gelecektir. Bu uyarıya Evet deyiniz.

17- Daha sonra gelen 2. Uyarıya yine Evet deyiniz.

18- 2. Uyarıya evet dedikten sonra Livesuit tablete format atıp yeni firmware’yi yüklemeye başlayacaktır. Bu işlem 1-2 dakika sürmektedir. İşlem bitene kadar bekleyiniz.
19- Yükleme işlemi bittiğinde “Update success” yazacaktır. Bu uyarı geldiğinde işlem tamamlanmış olacaktır. Tamam’ı tıklayıp kapatınız. Yeni firmware yükleme işlemi bitmiştir. Bu işlemden sonra Tabletinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Firmware yüklendikten sonra Tabletin ilk açılması, yeni programların yüklenmesinden dolayı normal açılış süresinden daha uzun sürebilir.